PROFILAKSE jeb mūsu ieteikumi kā lietot ēteriskās eļļas, kad apkārt plosās vīrusi.

  1. Uzpilinām 3 pil. ē.e. maisījuma uz rokām, ierīvējam plaukstās un pirkstos (eikalipti, tējas koks, vīraks, citrons, jebkura skuju ē.e.), ieelpojam.
  2. Deguna pilieni (dižegle, eikalipts, lavanda, ģerānija, tējas koks, niaouli, maisījumi) - 2-3pil. uz 1 tējkaroti eļļas, īpaši labi melnās ķimenes eļļa.
  3. Ieteicams izveidot ēterisko eļļu maisījumus no 2-4 dažādām ē.e. un šī maisījuma 3-4 pil. liek uz 1 tējkaroti bāzes eļļas, iemasējam limfmezglus, degunu, kaklu, krūtis, muguru, kāju pēdas un uzvelkam siltas zeķes.
  4. Lietojot eļļas iekšķīgi - atceries, ka vienā reizē varam izdzert 1, max 2 ē.e. pilienus, vēlams pirms tam iemaisīt medū, ievārījumā un obligāti DAUDZ dzeram - ūdeni, zāļu tējas. Atkārto 2-3 reizes dienā.
  5. Vienu pilienu ē.e. maisījuma iepilinām karstā ūdenī un veicam tvaika inhalācijas. Uz 1-2 saujām sāls iepilinām 6-8pil. ē.e. un ieberam vannā, sildāmies aptuveni 20min. 5-6 pil. aromlampā, pirms tam neaizimirsti pieliet ūdeni! Dezinficēs apkārtējo telpu, atvieglos elpošanu. Piemēram: tējas koks+eikalipts+baltā dižegle.

 

Ēteriskās eļļas.*

Vissvarīgākais princips - izvēlamies KVALITATĪVAS ēteriskās eļļas pie pazīstamiem un atbildīgiem eļļu tirgotājiem! Laba ēteriskā eļļa nevar būt lēta. Vislabāk izvēlēties BIO (biloģiski tīras) jeb ORGANIC ēteriskās eļļas.

  1. (Melaleuca alternifolia) – universāla ēteriskā eļļa, droši varam pievienot jebkuram maisījumam, kā arī kadžeputs (Melaleuca leucadendra), niaouli (Melaleuca viridiflora)
  2. Skuju koku eļļas:
  3. Visu veidu eikalipti
  4. - universāla ēteriskā eļļa, droši varam pievienot jebkuram maisījumam, saaukstēšanās gadījumā tīrā veidā nelietojam, ieteicama maisījumos ar tējas koku, eikaliptu, skuju koku eļļām, lavandu, ģerāniju utt.
  5. - pret vīrusu saslimšanām var lietot iekšķīgi kopā ar tējas koku+raudene (oregano). Vienā reizē - 1 piliens maisījuma uz tējkarotes medus + uzdzerot glāzi ūdeni vai tēju ar ingveru u.c. (iekšķīgai lietošanai konsultēties ar aromterapeitu!) 
  6.  un - kopā ar raudeni - imūnsistēmas stiprinātājs. Profilaksei - iepilina 1 pilienu citrona uz tējkarotes medus + uzdzerot glāzi ūdeni vai tēju ar ingveru u.c. (iekšķīgai lietošanai konsultēties ar aromterapeitu!) stiprina imūnsistēmu, izvada sārņus un toksīnus. 
  7. - gan maisījumos, gan pie pirmajām saaukstēšanās pazīmēm var iepilināt 3-4 pilienus uz 1 tējkaroti eļļas un iemasēt kāju pēdas līdz celim, uzvelk vilnas zeķes, atkārtot vairākas reizes. Apturēs un novērsīs saaukstēšanās simptomus. 
  8. - atvieglos elpošanu, aizliktu degunu.
  9. Kampara grupas ē.e. - Ho wood, kampars - pret gripu, bronhītiem, garo klepu, pretvīrusu un imūnsistēmu stiprinoša iedarbība. Īpaši iecienīta ir RAVINTSARA BIO (ORGANIC), tā ir palīdzējusi gan novērst saslimšanu, gan pret ieilgušām vainām.

*Šeit ir minētas tikai dažas populārākās ēteriskās eļļas.