PROFILAKSE jeb mūsu ieteikumi kā lietot ēteriskās eļļas, kad apkārt plosās vīrusi.
- Uzpilinām 3 pil. ē.e. maisījuma uz rokām, ierīvējam plaukstās un pirkstos (eikalipti, tējas koks, vīraks, citrons, jebkura skuju ē.e.), ieelpojam.
- Deguna pilieni (dižegle, eikalipts, lavanda, ģerānija, tējas koks, niaouli, maisījumi) - 2-3pil. uz 1 tējkaroti eļļas, īpaši labi melnās ķimenes eļļa.
- Ieteicams izveidot ēterisko eļļu maisījumus no 2-4 dažādām ē.e. un šī maisījuma 3-4 pil. liek uz 1 tējkaroti bāzes eļļas, iemasējam limfmezglus, degunu, kaklu, krūtis, muguru, kāju pēdas un uzvelkam siltas zeķes.
- Lietojot eļļas iekšķīgi - atceries, ka vienā reizē varam izdzert 1, max 2 ē.e. pilienus, vēlams pirms tam iemaisīt medū, ievārījumā un obligāti DAUDZ dzeram - ūdeni, zāļu tējas. Atkārto 2-3 reizes dienā.
- Vienu pilienu ē.e. maisījuma iepilinām karstā ūdenī un veicam tvaika inhalācijas. Uz 1-2 saujām sāls iepilinām 6-8pil. ē.e. un ieberam vannā, sildāmies aptuveni 20min. 5-6 pil. aromlampā, pirms tam neaizimirsti pieliet ūdeni! Dezinficēs apkārtējo telpu, atvieglos elpošanu. Piemēram: tējas koks+eikalipts+baltā dižegle.
Ēteriskās eļļas.*
Vissvarīgākais princips - izvēlamies KVALITATĪVAS ēteriskās eļļas pie pazīstamiem un atbildīgiem eļļu tirgotājiem! Laba ēteriskā eļļa nevar būt lēta. Vislabāk izvēlēties BIO (biloģiski tīras) jeb ORGANIC ēteriskās eļļas.
- (Melaleuca alternifolia) – universāla ēteriskā eļļa, droši varam pievienot jebkuram maisījumam, kā arī kadžeputs (Melaleuca leucadendra), niaouli (Melaleuca viridiflora)
- Skuju koku eļļas:
- Visu veidu eikalipti
- - universāla ēteriskā eļļa, droši varam pievienot jebkuram maisījumam, saaukstēšanās gadījumā tīrā veidā nelietojam, ieteicama maisījumos ar tējas koku, eikaliptu, skuju koku eļļām, lavandu, ģerāniju utt.
- - pret vīrusu saslimšanām var lietot iekšķīgi kopā ar tējas koku+raudene (oregano). Vienā reizē - 1 piliens maisījuma uz tējkarotes medus + uzdzerot glāzi ūdeni vai tēju ar ingveru u.c. (iekšķīgai lietošanai konsultēties ar aromterapeitu!)
- un - kopā ar raudeni - imūnsistēmas stiprinātājs. Profilaksei - iepilina 1 pilienu citrona uz tējkarotes medus + uzdzerot glāzi ūdeni vai tēju ar ingveru u.c. (iekšķīgai lietošanai konsultēties ar aromterapeitu!) stiprina imūnsistēmu, izvada sārņus un toksīnus.
- - gan maisījumos, gan pie pirmajām saaukstēšanās pazīmēm var iepilināt 3-4 pilienus uz 1 tējkaroti eļļas un iemasēt kāju pēdas līdz celim, uzvelk vilnas zeķes, atkārtot vairākas reizes. Apturēs un novērsīs saaukstēšanās simptomus.
- - atvieglos elpošanu, aizliktu degunu.
- Kampara grupas ē.e. - Ho wood, kampars - pret gripu, bronhītiem, garo klepu, pretvīrusu un imūnsistēmu stiprinoša iedarbība. Īpaši iecienīta ir RAVINTSARA BIO (ORGANIC), tā ir palīdzējusi gan novērst saslimšanu, gan pret ieilgušām vainām.
*Šeit ir minētas tikai dažas populārākās ēteriskās eļļas.
Aromstudija piedāvā iepazīties ar JAUNUMU- OSHADHI !
Mūsu - jau Aromstudijā esošajām 100% dabiskām un tīrām, kvalitatīvām un īpaši atlasītām ēteriskām eļļām - pievienojas aromterapijas kvalitātes ēteriskās eļļas no jauna piegādātāja. Lai Jums ir patīkami pārsteigumi un atklājumi! OSHADHI ēteriskās eļļas
Pagaidām viss ēterisko eļļu klāsts no OSHADHI ir pieejams veikalā Avotu ielā 3. Internetveikalā ievietosim jaunumus pakāpeniski.
Daudzas mājdzīvnieku problēmas tiek risinātas ar ēterisko eļļu palīdzību , piemēram, dažādas ādas vainas, rētas, blusas, ērces. Vai visas eļļas ir drošas? Vai tās var lietot neatšķaidītas? Vai aromlampas un vīraka kociņi nenodara kaitējumu mūsu četrkājainajiem draugiem? Par to visu varat izlasīt rakstā "Ēteriskās eļļas un mājdzīvnieku drošība", kā arī iepazīties kādas konkrēti ētriskās eļļas ir kaitīgas mūsu mīluļiem- gan kaķiem, gan suņiem.
BIO augu dzērienu sastāvā ir bioloģiski tīrā vidē augušiu vai savvaļas augu, to lapu, ziediņu, sakņu destilāts. Augi parasti tiek vākti ar rokām pareizās stundās, kad tajos ir visvairāk aktīvo vielu. Pēc tam tiek saudzīgi destilēti ar tvaiku zemā temperatūrā. Rezultātā top destilāts, kas pareizi tiek saukts par hidrolātu. Mūsu BIO augu dzērieni, BIO hidrolāti un BIO toniki nāk no Francijas, Drôme Provençale apgabala, lavandas dzimtenes, ar sausu un saulainu klimatu, kas ir ļoti labvēlīgs lielākajai daļai aromātisko augu.
- Klinšu ieskauts 60 hektāru plato, akmeņains un mežains, klinšu ieskauts, kur 4 hektāros tiek kultivēta lavanda, timiāns, rozmarīns un ievākti savvaļas augi- parastās priedes, bukši, kadiķi, ozolu, lazdu utt.lapas.
-
2 hektāri labas laistāmas augsnes Ouvèze upes krastos ar Damaskas rozēm, piparmētru, melisu, kliņģerītēm... un daudziem savvaļas augiem, malvu, asinszāli, liepu, pelašķi, vilkābeli...
- "Mēs izmantojam tikai kompostu kā mēslojumu, nedaudz kūtsmēslu no mūsu pašu augiem un NAV fitosanitāro produktu! Mēs uzskatām, ka, ja augs ir slims, tas ir tāpēc, ka esam pieļāvuši kļūdu (nepiemērota laistīšana, slikta atrašanās vieta...). Risinājums ir mainīt kultūras apstākļus."- tā raksturo sevi mūsu partneri.
"Mēs esam ļoti uzmanīgi pret mūsu produktu enerģētisko kvalitāti... Dzērienu un toniku recepšu izveidošanā piedalās gan atroposofijas ārste, gan naturopāti, gan tradicionālās ķīniešu dziedniecības praktizētājs, gan ārstniecības augu padomnieks, gan zāļu sievas. "
Brīdinājums. Auga darbība var atšķirties atkarībā no cilvēkiem, viņu uztveres stāvokļa un temperamenta. Ja jums nav rezultātu ar augu, pat dinamizētu, izmēģiniet citu ar līdzīgām īpašībām, jautājot savam terapeitam. Augu maisījums sinerģijā palielina katra auga iedarbību kā katalizators. Augu indikācijas un dozēšanas īpašības ņemtas no bibliogrāfijā uzskaitītajiem darbiem. Tie nevar aizstāt konsultāciju ar ārstu vai fitoterapeitu, kas sniegs padomu par izvēli un devu, kas pielāgota jūsu personai.
Nākotne. Pasaule aizvien vairāk iepazīst ēterisko eļļu un hidrolātu izmantošanas iespējas. Notiek pētījumi, izmēģinājumi, apkopota pieredze un izveidotas aromterapijas skolas. Viena no pirmajām ir tapusi Francijā, balstoties uz vairāku izcilu ārstu pieredzi darbā ar ēteriskām eļļām, sekmīgu pacientu atveseļošanu. Ir savākts pietiekoši bagātīgs un praksē pārbaudīts recepšu un ārstēšanas protokolu klāsts. Aizvien vairāk aromterapeiti savā praksē izmanto tieši hidrolātus, jo to iedarbība ir maigāka salīdzinot ar ēterisko eļļu iekšķīgo lietošanu. Daudzos gadījumos pareiza un ilgstoša hidrolātu lietošana ir daudz efektīvāka, saudzīgāka pret dažādām organisma sistēmām, to var izmantot gan bērniem, gan senioriem, gan cilvēkiem ar dažādām saslimšanām. Parasti tā ir 1-2 ēdamkarotes uz 1 l ūdens, kuru izdzer dienas garumā.
Ēterisko eļļu iekšķīgu lietošanu piemēro pārsvarā akūtos gadījumos (vīrusi, infekcija utt.) un pārsvarā ne ilgāk kā 5 dienas. Obligāti jākonsultējas ar ārstu, aromterapeitu vai aromatologu, jo ir ēteriskās eļļas, kas uzkrājas aknās (nevar izvadīt ārā), ir, kas nepareizi lietojot, var radīt traumatisku pieredzi jūsu ķermenim.
Piemēram, organisma attīrīšana. Dzerot hidrolātus vai augu dzērienus, organismā pārmaiņas notiek pakāpeniski, sākot šūnu līmenī un , lietojot attiecīgo hidrolātu, sāk attīrīties vai veseļoties attiecīgā sistēma (asinsrite, gremošanas sistēma, asinsrite utt.). Jūs varat no viena augu dzēriena pāriet pie nākošā un droši veidot paši savu atveseļošanās vai attīrīšanās programmu. Piemēram- 1mēnesi sākt ar pieneni, 2. mēnesi ar samtenes hidrolātu, 3.mēnesī- attīrošo augu dzērienu.
Rodas jautājums. Es dzeru tējas, kāpēc jālieto hidrolāts? Ilgstošas destilācijas rezultātā no svaigiem vai apžāvētiem augiem izdalās ēteriskās eļļas: ūdenī nešķīstošās nostājas virspusē un tiek savāktas, bet iegūtajos hidrolātos paliek ūdenī šķīstošie savienojumi un ēteriskās eļļas. Lai izdalītos šīs esences , ir nepieciešams daudz ilgāks laiks nekā aplejot augus ar karstu/ verdošu ūdeni tējai.
Francijas BIO hidrolāti nav ēterisko eļļu ieguves blakusprodukts- tie tiek mērķtiecīgi destilēti, lai saglabātu attiecīgā auga visas aktīvās vielas!
Наши гидролаты не являются вторичным продуктом получения эфирного масла, а производятся целенаправленно с сохранением всех активных веществ растений!