Hidrolāts ir augu produkts (tvaika kondensāts), ko iegūst, destilējot augus.  Aromātisks hidrolāts – ūdens, kurš tika izmantots augu destilācijai, lai iegūtu ēteriskās eļļas. Tajā saglabājas ūdenī šķīstošas aromātiskas molekulas (Atceries! Ne visas attiecīgās ēteriskās eļļas molekulas šķīst ūdenī!).

Hidrolātiem piemīt terapeitiskas īpašības. Tos var droši izmantot bērniem, senioriem, grūtniecēm un barojošām māmiņām ar vienīgo noteikumu, ka hidrolāti ir svaigi, nesatur kaitīgus konservantus vai citas pievienotas vielas, tiek glabāti tumšā traukā atbilstoši uzglabāšanas noteikumiem. Tomēr nebūtu pareizi uzskatīt, ka hidrolāts ir ļoti mazas koncentrācijas ēterisko eļļu šķaidījums ūdenī un , ka to abu iedarbība ir identiska.

 Hidrolāts – nav attiecīgās ēteriskās eļļas šķaidījums vai ļoti mazas koncentrācijas ēterisko eļļu šķaidījums! Lielākā daļa aromātisko molekulu ir hidrofobas (atgrūž ūdeni), tās netiek konstatētas hidrolātos.

Visiem hidrolātiem piemīt viegla pretinfekciju iedarbība, tie mīkstina ādu, bet tiem nepiemīt VISAS attiecīgā auga ēteriskās eļļas īpašības, no kura auga tas ir radīts jeb destilēts.

 Hidrolātu lietošanas iespējas.

 Augu aromātiskās molekulas spēj iedarboties uz cilvēku dažādos veidos- uz ķermeni, emocionāli un garīgi, tāpēc pielietojums ir ļoti plašs.

Augu hidrolāti palīdz mazināt slimību izpausmes, noņem stresu, uzlabo pašsajūtu, ādas un matu izskatu. Tos var lietot iekšķīgi (tikai atšķaidītu!- 1 vai 2 tējkarotes uz glāzi ūdens) un uzturā.

  • uzsmidzina uz sejas - ādas mitrināšanai pirms krēma, eļļas vaieļļas macerātu uzklāšanas
  • ādas tīrīšanai, tonizēšanai, atsvaidzināšanai, kā arī  mitrināšanai, atrodoties telpās, kur ir sauss gaiss (lidmašīnās, birojos, strādājot pie datora, apkure vai kondicionieri). Dabisks sejas toniks!
  • matu un matu sakņu, galvas ādas kopšanai (izsmidzina pirms žāvēšanas ar fēnu, problemātiskiem, krāsotiem matiem – matu maskās utt.)
  • kompresēm sejai, acīm u.c.
  • ādas dezinficēšanai, nomierināšanai un dziedināšanai pēc depilācijas unskūšanās, sejas attīrīšanas procedūrām, knišļu kodumiem, pret pūtītēm, pinnēm utt.
  • dabiskiem dezodorantiem (pievieno klāt , piemēram, alaunu)
  • brīnišķīga izejviela dabīgās kosmētikas pagatavošanai kā ūdens aizstājējs – sejas maskām, želejām, krēmiem, šampūniem)
  • izsmidzini gaisā kā aromātu noskaņas uzlabošanai (pret nogurumu, stresu utt.) vai arī telpu, pirts, veļas aromatizēšanai, dezinficēšanaivai uz spilvena – saldam miegam..