Ar ko sāk SVECES PAGATAVOŠANU?

Izdomā -kādu svecīti vēlēsies pagatavot. Ja stāvsveci - tad jāizvēlās vasks stāvsvecēm, ja gribi svecīti kādā stikla traukā, Al trauciņā vai keramikas bļodiņā- izvēlies šo vasku vai šo vasku konteinersvecēm.

1.Karstumizturīgā traukā ieberiet sojas vasku un ielieciet katliņā ar ūdeni - "ūdens peldē". Ūdens katliņā uzkarst un vasks traukā lēnām izkūst. Centieties vasku nepārkarsēt, bet, ja tomēr šis gadījumā ļoti uzkarsīs - nekas traks nenotiks :)

2. Izdomā kādā krāsā vēlesies sveci , varbūt vairākos toņos. Aromstudija piedāvā 57 dažādas krāsas un toņus tieši sojas, vasku un parafīnu svecēm: zili/zaļie toņi, sarkanīgi violetie, dzeltenīgi oranžie, brūngani pelēkie un melnais tonis.

3. Aromāts. Te var izvēlēties gan ēteriskās eļļas (ļoti populārs ir ēterisko eļļu maisījums "Siltiem vakariem" ar savu Ziemassvētku aromātu), gan sintētiskos aromātus, dabisko parfimēriju, gan mūsu jaunumu - aromātus speciāli svecēm.

Krāsu un aromātu pievieno izkusušajā jeb šķidrajā sojas vaskā. Uzpilini pāris pilienus uz balta papīra- pārliecinies vai topošās sveces krāsa atbilst vēlmēm. Ja vēlies košāku -pievieno vēl krāsu. Svecīti vari saliet daudzkrāsainiem sojas slāņiem.

4. Dekorējums. Tie varētu būt sausie ziedi, kaltēti augi, auglīši, kanēlis, micas. No tā paša sojas vaska izlieti dekorējumi: puķītes, odziņas, čiekuriņi, eglītes utt.

5. Konteinersvecei izvēlies trauku un tam atbilstošu dakti. Ja trauks ir plats diametrā, vari ievietot 2-4 daktis. Dakti var ievietot metāla pamatnītē vai arī izvēlēties jau gatavu dakti ar pamatnīti - pie trauka dibena nostiprina ar abpusēju "lipeklīti". Dakti trauka augšpusē nostiprina ar metāla turētāju vai ļoti parocīgo kociņu ar caurumiņu.

Nu lūk! Sojas vasks ir izkausēts, iekrāsots un pievienots aromāts. Trauciņā ir nostiprināta dakts, atliek ieliet izkusušo vasku, svece gatava! Tagad var dekorēt ar augiem, micu utt. 

6. Stāvsvecei izvēlamies veidni, tāpat nostiprinām dakti (uzmanies- silikona formām augša ir sveces apakša!), ielejam sagatavoto vasku.

        

Pilnīgam iesācējam iesakām sākt ar konteinersvecītēm. Vari izmantot iepriekšējo gadu stikla glāzes, Al trauciņus utt.