Aromātiski augi – tie var būt ziedi, garšaugi, saknes, krūmi, koki u.tml. – tie ir augi, kuru daļa vai vairākas daļas (lapas, zari, stumbrs,ziedi, sēklas utt.) rada vielu, sauktu par ESENCI. Šī auga ESENCE sastāv no dažām līdz ļoti daudzām viegli gaistošām aromātiskām molekulām. Katrai molekulai piemīt savas īpašības, atkarīgas no ķīmiskā sastāva un struktūras. Esences izgarojot, veido ap augu sava veida “drošības spilvenu”, kas aizsargā augu no pārkaršanas, nosalšanas, no baktērijām un sēnīšu slimībām, atbaida dzīvniekus, lai tos neēstu, kā arī ar aromātu piesaista kukaiņus – apputeksnētājus.

Esences sastāvs viena un tā paša auga dažādām daļām (ziedi, lapas, zari utt.) ir atšķirīgs, tāpēc destilēt var visu augu vai atsevišķas tā daļas.

ĒTERISKĀ EĻĻA – aromātiska viela, kura tiek iegūta ar auksto spiedi (citrusaugļiem) vai destilējot aromātisko augu ar tvaiku. Destilācijas rezultātā iegūtā viela sastāv no gaistošām aromātiskām molekulām. Var destilēt visu augu vai tā daļas. Katram attiecīgam augam  destilācijas rezultātā izdalās dažas līdz vairākiem simtiem aromātiskās molekulas – katrai no tām ir attiecīga un konkrēta iedarbība uz organismu. Ēteriskā eļļa nav augu ESENCE, jo destilācijas procesā notiek pirmatnējās esences transformācija. Destilācijas rezultātā tiek savāktas gaistošās taukos šķīstošās molekulas, jo ūdenī šķīstošās molekulas paliek destilētajā ūdenī, veidojot hidrolātu.

Aukstā spiede. Pati vienkāršākā un drošākā metode, jo spiedes rezultātā gandrīz nemainās auga esences molekulārais sastāvs (tiek iegūtas gan gaistošās, gan smagās molekulas). Ar preses palīdzību no citrusu mizas tiek izspiestas esences, tad centrifūgā tā tiek atdalīta (attīrīta) no augļu sulas. No šī brīža iegūtā viela sauksies esence. Šīm  esencēm ir terapeitiskā iedarbība, pateicoties negaistošiem jeb grūti gaistošiem komponentiem, kas atrodas augļa mizā, piemēram, flavonīdi, terpenoīdi, taukskābes, furokumarīni – savienojumi, kuru nav ēteriskās eļļās, kas iegūtas destilācijas rezultātā.

Atkarībā no ķīmiskās struktūras , ēteriskās eļļas ir gan mazliet viskozākas , gan eļļainas. Tās nešķīst ūdenī! Šķīst spirtos un taukos (eļļās).

Tātad – katras ēteriskās eļļas terapeitiskā, fiziskā un psihiskā iedarbība ir atkarīga no tās ķīmiskā sastāva.

AROMATERAPIJA – latīņu “aroma” (aromāts) un grieķu “therapia” (ārstēšana, kopšana).

Šis termins nozīmē terapiju, kurā tiek izmantotas augu ēteriskās eļļas, gan iekšķīgi, gan ārīgi, lai uzlabotu veselību un ārstētu slimības. Aromaterapeits – ārsts, kurš ārstē ar ēteriskām eļļām, zinot to hromatogrāfijas testus, ķīmiskos sastāvus un hemotipu, tas nozīmē, ka ar vienu latīnisko nosaukumu var būt eļļas ar pilnīgi atšķirīgu molekulāro sastāvu, smaržu, toksiskumu un  iedarbību, tādas aromterapijas pasaulē ir vairākas – baziliks, timiāns, izops, rozmarīns.  Bez medicīniskas izglītības oficiāli nedrīkstētu saukties “aromaterapeits”., ir ieviests jauna apzīmējums- "aromatologs".

ABSOLŪTS – auga esence, kas iegūta anflerāžas rezultātā. Anflerāža balstās uz augu esenču spēju šķīst taukos (absorbentos).Anflerāža notiek gan zemā , gan augstā temperatūrā (macerēšana). Aptuvens process- ziedus liek taukos līdz to piesātinājumam (ziedus regulāri atjauno) ar ēteriskām eļļām, pēc tam taukus ievieto spirtos, aromātiskās molekulas pāriet spirtā, iegūst spirta ekstraktu. Spirtam iztvaikojot, iegūst vielu, kuru nesauc nedz esence, nedz ēteriskā eļļa, bet ABSOLŪTS. Absolūtus neizmanto aromterapijā (uz fizisko kermeni), tikai aromasmaržās un preperātos, kur izmanto aromātus.

CO2 EKSTRAKTS – jaunākā no pārstrādes metodēm ir ekstrakcija ar CO2 gāzi, kurai piemīt īpašība mainīt agregātstāvokli no gāzes uz šķidro un atpakaļ. Augā esošā esence izšķīst zem augsta spiediena sašķidrinātajā CO2, pēc tam, mainot spiedienu kamerā, CO2 nonāk atpakaļ gāzveida stāvoklī, atliek savākt ekstraktu. Iegūtā “ēteriskā eļļa”ir augstas kvalitātes, jo CO2 pilnībā izgaist, neatstājot nekādus ķīmiskos produktus. Iegūtā esence ir tīra, tai ir aromāts, maksimāli līdzīgs dabiskajam augu aromātam. Ar šo metodio var pārstrādātu augus, kuros esences ir ļoti maz piemēram kafijas pupiņas, kalmes saknes, ingveru u.c.

Termins AROMĀTS apzīmē visas smaržojošas vielas- gan dzīvnieku, gan augu izcelsmes, kā arī sintētikos savienojumus.

Vēršam uzmanību, apmaksu lūdzam veikt caur internetbanku.

Noformējot pasūtījumu, uz Jūsu norādīto e-pasta adresi tiks nosūtīts pasūtījums (rēķins) ar mūsu rekvizītiem un apmaksājamo summu, kuru varēsiet apmaksāt savā internetbankā. Veicot maksājumu, lūdzu, norādiet pasūtījuma rēķina numuru, lai mēs varētu identificēt Jūsu maksājumu!

Norēķinu veidi:

  • ar pārskaitījumu  - izsūtot rēķinu uz Jūsu norādīto e-pastu, pēc maksājuma saņemšanas piegādājam preci trīs, četru darba dienu laikā no rēķina apmaksas

  • skaidrā naudā vai ar bankas karti - pasūtījuma saņemšanas brīdī Rīgā, Avotu ielā 3, veikalā “Mana Aromstudija”.


Atgādinām, ka pirkumiem Latvijā virs 40 EUR  – piegāde ir bez maksas!

Sūtam izmantojot: kurjers - Omniva pakomāts, piegādes izmaksas - 3,50 eur. 

Lai paātrinātu piegādi lūdzam sūtīt maksājuma uzdevuma bankas izdruku uz Šī e-pasta adrese ir aizsargāta no mēstuļu robotiem. Pārlūkprogrammai ir jābūt ieslēgtam JavaScript atbalstam, lai varētu to apskatīt.
Paldies par pirkumu!

Mūsu rekvizīti :  SIA “ Beauty Technology”

Reģ. Nr. LV40003963400

Dzirnavu iela 55 – 1, Rīga, LV – 1010

AS "Citadele banka", kods : PARXLV22

Konts : LV24PARX0005687050003

 

  • masāžas eļļas ķermenim (uz 100ml bāzes jeb augu eļļas pilinām 40pil. ēterisko eļļu maisījumu) un locītavām, maskas matu augšanai (uz eļļu vai alvejas želejas bāzes),
  • vannas un pirts maisījumus un skrubīšus ar sāli, sodu, māliem un maltiem augiem (uz 250g masas aptuveni 10pil. ēteriskās eļļas),
  • pievienot šampūniem un matu balzāmiem,
  • pagatavo kompreses sejai un sāpošām vietām utt..
  • lai rastu noskaņu, normalizētu emocionālo stāvokli, rastu prieku un spēku vai dotos apcerē – iepilini aromalampā 5-6pil. ēterisko eļļu maisījuma un izbaudi,
  • izveidot aromātiskus maisījumus savam auto, drēbju un apavu skapim (aromatizē aromapērles).
  • veido ēterisko eļļu maisījumus dažādu problēmu risinājumam- te nāks talkā aromterapija!

Ko nozīmē Oshadhi?  Oshadhi ir sanskrita nosaukums 'ārstniecības augam'. Oshadhi burtiski nozīmē "degoša transformācija" vai mēs varētu teikt "saules gaismas nesējs". Vēdu civilizācijā ārstniecības augi tika uzskatīti par “saules gaismas pārveidotājiem” formā, ko var izmantot cilvēce.

Stāsts par Oshadhi. Oshadhi ēterisko eļļu zīmolu ir radījis Dr Malte Hozzel (Vācija). Malte sāka lietot ēteriskās eļļas 1970. gados un radīja lielu interesi par to praktisko pielietojumu. Pēdējo 35 gadu laikā viņš ir ceļojis pa pasauli, lai atrastu vislabākās un tīrākās eļļas, iegūstot tās tieši no audzētājiem. Eļļas tagad tiek pārdotas vairāk nekā 20 valstīs visā pasaulē. Zemāk viņš paskaidro vairāk...

Dr Malte Hozzel, Ošadhi ēterisko eļļu dibinātājs, raksta: Mūsu mērķis vienmēr ir bijis vienkāršs: izveidot un izplatīt ēterisko eļļu kolekciju, kas izceļas ar savu bezkompromisa tīrību. Oshadhi ēterisko eļļu burvība – to izcilā terapeitiskā efektivitāte un aromāta dziļums, kurš, protams, izriet no pašiem augiem. Tas, ko esam pievienojuši (un tas ir mūsu lielais spēks), ir mūsu izpratne. Mēs darām visu iespējamo, lai nodrošinātu, ka katrs produkts satur auga inteliģenci un dziedinošo spēku tīrākajā veidā. Ir brīnišķīgi, ka šis dziedinošais spēks ir pieejams mazā kobaltzilā pudelītē: tik vienkārši, glīti un skaisti.

Darbs ar lauksaimniekiem: šie lauksaimnieki ir apņēmušies gudri un piesardzīgi apstrādāt augsni un ir izrādījuši dziļu cieņu pret dabu. Daudzi veic to pašu darbu, ko darīja viņu tēvi un vectēvi, bieži vien izmantojot tradicionālos nerūsējošā tērauda vai vara destilatorus, kas nodrošina optimālus apstākļus pilnīgam ēterisko eļļu aromātam un aktīvo sastāvdaļu uzturēšanai. Mūsu apņemšanās ir veicināt bioloģisko lauksaimniecības nozari un sadarboties ar ražotājiem, kuri zina, kā būt mīlošam un gādīgam pret dabu. Ikreiz, kad sazināmies ar jaunajiem lauksaimniekiem, mēs nekavējoties pievēršam viņu uzmanību atbildīgas ekoloģiskās saimniekošanas tālejošajām pozitīvajām sekām.

 Gluži kā dr.Malte, arī mēs, Aromstudijas darbinieki un īpašnieki, esam "dārgumu meklētāji". Mēs nepārtraukti tiecamies pēc labākajām ēteriskajām eļļām, mūsu meklējumi nebeidzas un kļūst aizvien pārsteidzošāki un prasīgāki. Tas ir izaicinoši un mūsu ikdienu padara dinamisku, aizraujošu, bet pašu darba procesu - piepildītu, jo spējam sniegt labāko.

Šoreiz mēs Jums piedāvājam iespēju iegādāties OSHADHI firmas ēteriskās eļļas, izbaudīt tās un novērtēt. Ēteriskās eļļas ir fasētas orģinālajā iepakojumā un pārsvarā pieejamas 5ml tilpumos.

 Ar ko sāk SVECES PAGATAVOŠANU?

Izdomā -kādu svecīti vēlēsies pagatavot. Ja stāvsveci - tad jāizvēlās vasks stāvsvecēm, ja gribi svecīti kādā stikla traukā, Al trauciņā vai keramikas bļodiņā- izvēlies šo vasku vai šo vasku konteinersvecēm.

1.Karstumizturīgā traukā ieberiet sojas vasku un ielieciet katliņā ar ūdeni - "ūdens peldē". Ūdens katliņā uzkarst un vasks traukā lēnām izkūst. Centieties vasku nepārkarsēt, bet, ja tomēr šis gadījumā ļoti uzkarsīs - nekas traks nenotiks :)

2. Izdomā kādā krāsā vēlesies sveci , varbūt vairākos toņos. Aromstudija piedāvā 57 dažādas krāsas un toņus tieši sojas, vasku un parafīnu svecēm: zili/zaļie toņi, sarkanīgi violetie, dzeltenīgi oranžie, brūngani pelēkie un melnais tonis.

3. Aromāts. Te var izvēlēties gan ēteriskās eļļas (ļoti populārs ir ēterisko eļļu maisījums "Siltiem vakariem" ar savu Ziemassvētku aromātu), gan sintētiskos aromātus, dabisko parfimēriju, gan mūsu jaunumu - aromātus speciāli svecēm.

Krāsu un aromātu pievieno izkusušajā jeb šķidrajā sojas vaskā. Uzpilini pāris pilienus uz balta papīra- pārliecinies vai topošās sveces krāsa atbilst vēlmēm. Ja vēlies košāku -pievieno vēl krāsu. Svecīti vari saliet daudzkrāsainiem sojas slāņiem.

4. Dekorējums. Tie varētu būt sausie ziedi, kaltēti augi, auglīši, kanēlis, micas. No tā paša sojas vaska izlieti dekorējumi: puķītes, odziņas, čiekuriņi, eglītes utt.

5. Konteinersvecei izvēlies trauku un tam atbilstošu dakti. Ja trauks ir plats diametrā, vari ievietot 2-4 daktis. Dakti var ievietot metāla pamatnītē vai arī izvēlēties jau gatavu dakti ar pamatnīti - pie trauka dibena nostiprina ar abpusēju "lipeklīti". Dakti trauka augšpusē nostiprina ar metāla turētāju vai ļoti parocīgo kociņu ar caurumiņu.

Nu lūk! Sojas vasks ir izkausēts, iekrāsots un pievienots aromāts. Trauciņā ir nostiprināta dakts, atliek ieliet izkusušo vasku, svece gatava! Tagad var dekorēt ar augiem, micu utt. 

6. Stāvsvecei izvēlamies veidni, tāpat nostiprinām dakti (uzmanies- silikona formām augša ir sveces apakša!), ielejam sagatavoto vasku.

        

Pilnīgam iesācējam iesakām sākt ar konteinersvecītēm. Vari izmantot iepriekšējo gadu stikla glāzes, Al trauciņus utt.